واکنش شدید نروژ به تحولات اخیر در نوار غزه

وزیر خارجه ی نروز(بورگه برنده) به رسانه های نروژ گفت:

من شدیداً تحت تاثیر خشونت های اخیردر نوار غزه قرار گرفته ام، حملات ارتش اسراییل به غزه جمع زیادی از مردم غیر نظامی از جمله کودکان و زنان به کام مرگ فرستاده و یا زخمی کرده است.تنها درروز جمعه تعداد ۱۶ نفر جان خود را از دست داده اند.من شدیداً این مقدار استفاده از خشونت را محکوم می کنم.

همچنین پرتاب راکت از سوی غزه به اسرائیل نیز غیر قابل قبول است و باید فوراً متوقف شود.اسرائیل این حق قانونی را دارد که از خود دفاع کند اما من همچنان این استفاده ی شرم آور از خشونت را که تعداد زیادی از غیر نظامیان را تحت تاثیر قرار داده غیر ضروری اعلام می کنم.

او همچنین گفت اسرائیل نسبت به عواقب حقوق بشری اعمال خود مسئول است، حتی در عملیات نظامی نیز قوانینی وجود دارد مانند عدم حمله به مناطق نزدیک به سکونتگاه های غیر نظامی.به نظر من اسرائیل باید در مورد حمله هایی که تنها غیر نظامی ها را مورد هدف قرار داده تحقیق و رسیدگی کند. من به اسرائیل در مورد استفاده از نیروی زمینی و ورود به غزه هشدار می دهم.

وزیر خارجه نروژ در پایان گفت که باید فوراً امکانات کمک رسانی به غزه و رساندن ما یحتاج پزشکی به افرادی که صدمه دیده اند ایجاد شود.

منبع نروژ نیوز

ترجمه سام احسنی

Categories: ایرانیان در برگن

Tagged as: , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *