سیاسی

در گیری های غزه به هالیوود نیز کشیده شد

کشوراسرائیل روابط  نزدیکی با هالیوود دارد.هم چنین هالیوود یهودی های میانه رو و برجسته ای مانند استیون اسپیلبرگ، جفری کتنزبرگ و باربارا استرایسند را در خود جای داده. در همین حال هالیوود تند روهای غیر یهودی مانند جان وویت نیز دارد.

شاید این آخرین تابوی هالیوود باشد اما قتل عام در نوار غزه باعث شده که انتقاد ها از رفتار اسرائیل در این جنگ در بین ستارگان افزایش پیدا کند.

ستاره هایی مانند، ری هانا، جاناتان دمی، و سلنا گومز با انتقاد از اسرائیل مخاطبان خود را تا به حد سکته ی قلبی کشاندند.

اما این انتقادها با جواب بعضی از دیگر افراد برجسته ی هالیوود مانند، جان وویت، جوان ریورز و هاوارد استرن کمرنگ تر شد.

Jon-Voight1
جان ووویت برنده ی جایزه ی اسکار

جان وویت که به اطلاعیه ی زوج اسپانیایی پنه لوپه کروز و خاویر باردوم پاسخ می دهد این گونه نامه ی خودرا شروع می کند.

من جان ووویت هستم و عصبانیت من از حد گذشته است.جان وویت در این نامه که در نشریه ی هالیوود ریپورتر به چاپ رسید این زوج را به تبلیغ یهودی ستیزی متهم کرد و اسرائیل را دموکرات ترین کشور خاور میانه نامید.

 

پنه لوپه کروز در کنار همسرش خاویر باردم

پس از گذشت چند روز از اطلاعیه ی زوج اسپانیایی آنها یک اطلاعیه دیگر منتشر کردند براین مضمون که آنها قصد اشاعه ی یهودی ستیزی نداشتند و همواره از دوستداران مردم اسرائیل بوده اند و بخاطر در گذشتگانشان در این جنگ به آنها تسلیت گفتند همینطور ری هانا هم که چند روز پیش در حساب توئیتر خود پیام هشتگ #FreePalestine(فلسطین را آزاد کنید) برای ۳۶ میلیون دنبال کننده خود ارسال کرده بود پس از ۱۰ دقیقه آنرا پاک کرد.او پس از دریافت تعداد زیادی از انتقاد ها اعلام کرد که این یک پیام اشتباهی بود و عمدی در کار نبوده.

هم این طور،  گفت و گو بین  کمدین انگلیسی راسل برند که طرفدار فلسطین است و شان هنیتی از فاکس نیوز به مشاجره و توهین هم دیکر کشیده شد.

در این هیاهو بقیه چهره های  صنعت  سینما و سرگرمی، سکوت اختیار کرده و حتی اسپیلبرگ و ساراندون نیز هیچ نظری از خود منتشر نکرده اند.اما این سکوت فراگیر به خودی خود نوعی پیام انتقادی در بر داشته است.

منبع/گاردین

ترجمه/سام احسنی

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *