افتتاح مستراح با گل و روبان رنگی؛ ۶۰۰ میلیون نفر در کشور هند توالت ندارند!

   افتتاح توالت در یکی از روستاهای کشور. خانه های حدود ۶۰۰ میلیون  نفر در هند فاقد توالت است

ماجرای ساختن توالت در یک روستای  ” اوتار پرادش”  به آن دلیل آغاز شد که  جمعی از پسران و مردان دهکده زنان و دختران را که هنگام شب برای توالت به فضای باز بیرون از خانه می رفتند مورد تجاوز جمعی قرار داده و در یک مرحله  دو دختر ۱۴ و ۱۲ ساله را پس از تجاوز  کشتند و  به درختی آویزان کردند. پس از این یک انجمن خیریه “یکشنبه این هفته یک موسسه خیریه به این روستا ۱۰۸ توالت اهدا کرد.

——-

از قدیم کشور هندوستان را سرزمین عجایب نام نهاده اند.  کشور هندوستان از زوایه که نگریسته شود کشوری استثنایی است. از نوع دمکراسی اش گرفته تا شیوه خاص زندگی مردم. ازدواح . مرگ . دین. ریختن خاکستر مردگان در رود گنگ. تجاوزهای گروهی به زنان. نوع استفاده از قطار. و استفاده نکردن مردم از توالت و نشتن در فضای آزاد برای دفع مدفوع یا قضای حاجت!

یکی از بزرگترین مشکلات مردم فقیر هند فقدان بهداشت مناسب و پایین تر سطح بهداشت عمومی نسبت به آمار جهانی است که عدم استفاده نیمی از مردم این کشور بالای یک میلیاردی از توالت  به این وضعیت بحرانی  بهداشت دامن می زند . بنا به آمار یونیسف ۵۶۰ میلیون نفر در این کشور پرجمعیت جهان از توالت استفاده نمی کنند و قضای حاجت خود را در فضای آزاد بر طرف می کنند.

ماجرای ساختن توالت در یک روستای  ” اوتار پرادش”  به آن دلیل آغاز شد که  جمعی از پسران و مردان دهکده زنان و دختران را که هنگام شب برای توالت به فضای باز بیرون از خانه می رفتند مورد تجاوز جمعی قرار داده و در یک مرحله  دو دختر ۱۴ و ۱۲ ساله را پس از تجاوز  کشتند و  به درختی آویزان کردند. پس از این یک انجمن خیریه “یکشنبه این هفته یک موسسه خیریه به این روستا ۱۰۸ توالت اهدا کرد. در این مراسم توالت ها با گل و روبان های رنگی تزئین شدند و رئیس موسسه برای افتتاح روبان یکی از توالت ها را قیچی کرد.

خبرگزاری مهر در این باره می نویسد:  «بیندشوار پاتاک» رئیس این موسسه خیریه در مراسم اهداء این توالت ها گفت: «من اعتقاد دارم که هیچ زنی نباید با بیرون رفتن از خانه به قصد قضای حاجت جان خود را از دست بدهد.» او در ادامه نیز گفت: «هدف ما در آینده ای نه چندان دور این است که در کشور هر خانواده یک توالت برای خودش داشته باشد.» “خانه های روستای «اوتار پرادش» مانند بسیاری از روستاهای فقیر نشین اطرافش فاقد دستشویی است. این موضوع برای اهالی این روستا به خصوص زنان و دختران بسیار دردناک است. چرا که شب ها مجبور می شوند در تاریکی محض از خانه های خود خارج شوند و با زحمت خود را به محلی برسانند تا مشکل خود را برطرف کنند. ترک کردن خانه در تاریکی شب روستا مشکلات زیادی را برای زنان و دختران روستا به وجود آورده است. آنها چندین مرتبه مورد مزاحمت و تجاوز قرار گرفته اند. یکی از این موارد منجر به تجاوز دسته جمعی به گروهی از دختران روستا شد که در ادامه آن دو دختر ۱۴ و ۱۲ ساله کشته شده و به درختی حلق آویز شدند.”

یونیسف تخمین زده است که ۵۹۴ میلیون نفر از مردم هند، یعنی حدود ۵۰درصد در فضای باز  و وضعیت اسفناکی رفع حاجت می کنند.

 

 

 

 

Categories: خبر

Tagged as: , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *