شوک به کاروان کشتی ایران؛ حذف دو کشتی گیر در اولین گام

در حالی که کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی انتظار داشت با آغاز مسابقات کشتی مدال های بیشتری نصیب ایران شود اما در نخسین گام تنها شوک شکست به سراغ  تیم کشتی آمد. تیم ملی کشتی آزاد در نخستین روز با دو شکست و حذف دو نماینده ۷۰ کیلو  ۵۷  کاروان ورزشی ایران را از دریافت مدال محروم  کرد.

 

آزادکار وزن ۷۰ کیلوگرم ایران با شکست مقابل کشتی گیر ژاپنی از دور رقابتهای بازیهای آسیایی حذف شد تا پس از حسن رحیمی دومین حذف شده کشتی آزاد ایران در روز نخست باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به اینچئون، مصطفی حسین‌خانی که در مسابقات جهانی ازبکستان خوب کار نکرده بود، در مرحله یک چهارم نهایی برابر کشتی‌گیر ژاپنی شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

حسین‌خانی در این رقابت ۳ بر صفر جلو بود اما یک بار پایش از تشک خارج شد و یک امتیاز داد و در بیست ثانیه پایانی نیز خاک شد و ناباورانه کشتی را ۳ بر ۳ واگذار (امتیاز آخر) کرد.

در ادامه رقابتهای این وزن کشتی گیر ژاپنی در نیمه نهایی با باخت ۳ بر صفر مقابل عبدالرحمانوف از ازبکستان از رسیدن به فینال باز ماند تا حسین خانی هم به این ترتیب از دور رقابتها حذف شود.

با شکست حسین‌خانی ایران در روز نخست مسابقات کشتی‌ آزاد شانس کسب مدال طلا را در هر دو وزن از دست داد.

پیش از این حسن رحیمی، نماینده ایران در وزن ۵۷ کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی مقابل جانسیک یان از کشور میزبان به روی تشک رفت و در پایان با حساب یک بر صفر شکست خورد و حذف شد.

رقابت آزاد کاران ایران در اوزان ۵۷ و ۷۰ کیلوگرم به پایان رسید.فردا در ادامه این رقابتها رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم به روی تشک میرود و ۴ آزاد کار دیگر ایران نیز دوشنبه به رقابت با حریفان خود خواهند پرداخت.

فینالیستهای دو وزن اول بازیهای آسیایی:

۵۷ کیلوگرم:رسول کالیف (قزاقستان) – جونگ هاک جین (کره شمالی)

۷۰ کیلوگرم: اون مان هو ( کره جنوبی) – عبدالرحمانوف (ازبکستان)

Categories: اجتماع, ورزش

Tagged as: , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *