Uncategorized

دو روایت از کتک زدن هادی ساعی و کشتن عموی ۶۴ ساله اش

هادی ساعی قهرمان پیشین تکواندو جهان، عضو شورای شهر تهران و صاحب باشگاه آریاسب تهران است. او پس از تاسیس این باشگاه  اسب سواری عموی خود مهر علی ساعی را جانشین مدیریت خود در این باشگاه کرد. روز ۱۲ فروردین بین عموی ساعی و پیمانکار شهرداری که امور نظافت منطقه را بعده داشت بر سر عدم انتقال آشغال و فضولات باشگاه اسب سواری درگیری بوجود آمد. در روایتی عموی هادی ساعی زیر ضربات چوب کارگران پیمانکار کشته شده و هادی ساعی هم به شدت مضروب گردید. پس از انتشار این خبر هادی ساعی چگونگی مرگ عمویش زیر ضربات چوب را تایید نکرد و گفت او پیش از درگیری فیزیکی سکته کرد و جان باخت. هادی ساعی  که گفته می شد  پایش در درگیری با ضربات چوب کارگران پیکار کار مصدوم شده، تایید می کند که شیئی به سویش پرتاب شده، اما معلوم نیست از سوی کارگران باشد. شرح ماجرا در خبرگزاری مهر و در صفحه حوادث روزنامه اعتماد منتشر شده است؛

خبر گزاری مهر:

هادی ساعی

بازپرس ویژه قتل پایتخت از دستگیری دو نفر در جریان مرگ مشکوک عموی عضو شورای شهر تهران خبر داد و گفت: تحقیقات پلیسی با ارسال نظریه پزشکی قانونی درباره علت تامه مرگ همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۱۲ فروردین ماه امسال ماموران کلانتری چیتگر در جریان مرگ مشکوک مرد ۶۴ ساله ای قرار گرفتند که طی درگیری فیزیکی در محدوده یک باشگاه سوارکاری خصوصی به قتل رسیده بود با حضور ماموران کلانتری در محل حادثه و تایید خبر قتل بلافاصله بازپرس کشیک قتل پایتخت در جریان ماجرا قرار گرفت.

تحقیقات اولیه ماموران نشان می داد باشگاه سوارکاری متعلق به هادی ساعی قهرمان المپیک بوده و مرد فوت شده هم عموی وی است که مدیریت باشگاه را در زمان غیبت هادی ساعی بر عهده داشته است.

با به دست آمدن این سرنخ ها و اجازه انتقال جسد مرد ۶۴ ساله به پزشکی قانونی از سوی بازپرس پرونده تحقیقات برای مشخص شدن علت ماجرا در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بررسی های بیشتر ماموران نشان می داد لحظاتی قبل از فوت، عموی هادی ساعی با دو نفر از کارگران بخش پیمانکاری خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۲ به دلیل انتقال زباله ها از باشگاه درگیر شده است.

عموی ۶۴ ساله که برای خارج کردن زباله های باشگاه از شهرداری درخواست نیروی کمکی کرده بود با مشاهده حجم انبوه زباله هایی که از داخل محدوده سوارکاری به بیرون از باشگاه منتقل نشده بود عصبانی شده و بلافاصله با شهردار ناحیه ۴ منطقه ۲۲ تماس گرفته و از آنها تقاضای نیروی خدماتی کرده بود. لحظاتی بعد از این تماس یک دستگاه خودروی حمل زباله به همراه ۲ نفر از کارگران در محل باشگاه حاضر شدند اما به گفته شاهدان عینی با توجه به اینکه زباله ها از داخل محدوده باشگاه به بیرون منتقل نشده بود هر ۲ کارگر نسبت به این موضوع اعتراض کرده و با کارگران خدماتی مشغول در باشگاه و عموی ۶۴ ساله هادی ساعی درگیر شدند.

درگیری تا جایی ادامه داشت که یکی از کارگران با چوبی که به همراه داشت اقدام به کتک زدن هادی ساعی کرده و وی را از ناحیه پای چپ مجروح کرده بود اما قهرمان المپیک به هیچ عنوان با کارگران درگیر نشده و از یکی از کارمندان باشگاه خواسته بود موضوع را سریعا با پلیس در میان بگذارد در جریان این درگیری و قبل از رسیدن ماموران پلیس ناگهان عموی ۶۴ ساله هادی ساعی به دلیل نامعلومی بر روی زمین افتاده و قبل از رسیدن عوامل اورژانس فوت کرد.

قاضی حسین پور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با اعلام اینکه تحقیقات پزشکی قانونی برای مشخص شدن سابقه بیماری قلبی و همچنین علت تامه مرگ مرد ۶۴ ساله همچنان ادامه دارد به خبرنگار مهر گفت: بر همین اساس هر دو کارگر ۲۴ و ۴۰ ساله که به صورت پیمانکاری با معاونت خدمات شهری ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۲۲ همکاری می کنند به اتهام قتل شبه عمد بازداشت شده و تحقیقات فنی و پلیسی تا زمان ارسال نظریه پزشکی قانونی از این دو متهم همچنان ادامه دارد.

—-

ورزش | مبارزه هادی ساعی در المپیک بیست ...

روزنامه اعتماد: مرگ عموی هادی ساعی به چند روایت

اعتماد| در حالی که پیش از این علت مرگ عموی هادی ساعی در فروردین امسال، اصابت ضربه چوب در یک درگیری فیزیکی در باشگاه آریاسب تهران اعلام شده بود، مشاور این عضو شورای شهر با تکذیب وقوع هرگونه درگیری فیزیکی، علت مرگ را «سکته قلبی» عنوان کرد.
روایت‌های اولیه از این حادثه خبر از وقوع درگیری مرگبار بین هادی ساعی و عمویش با دو پیمانکار شهرداری در محوطه باشگاه اسب سواری آریاسب در ساعت ٢ بعد از ظهر ١٢ فروردین امسال دارد که در جریان آن یکی از پیمانکاران با ضربات متعدد چوب باعث مرگ عموی ۶٠ ساله هادی ساعی می‌شود. براساس این روایت در این درگیری که علت آن «کوتاهی عوامل رفت و روب شهرداری در جابه‌جایی زباله‌های باشگاه اسب‌سواری آریاسب» اعلام شده است، هادی ساعی نیز به‌شدت از ناحیه پا مصدوم می‌شود.
طبق این روایت درگیری از آنجا شروع شد که شهردار منطقه هنگام بازدید از باشگاه آریاسب در پارک جنگلی چیتگر تهران، از زبان مهرعلی ساعی می‌شنود که عوامل شهرداری برای تخلیه زباله‌ها به باشگاه نمی‌آیند و مسوولان باشگاه خودشان مجبورند زباله‌ها را به خارج از محوطه منتقل کنند. شهردار پس از اطلاع از این موضوع بلافاصله با ماموران شهرداری همان منطقه تماس گرفته و از آنها می‌خواهد تا برای حمل زباله به باشگاه بیایند اما وقتی پیمانکاران شهرداری برای انتقال زباله‌ها به این باشگاه می‌روند به دلیل نارضایتی با ‌هادی ساعی و عمویش درگیر شده و حادثه‌ای مرگبار رقم می‌خورد.
با این حال یک روز پس از رسانه‌ای شدن این حادثه و در حالی که قرار است امروز هادی ساعی، عضو شورای شهر تهران در صحن شورای شهر درباره جزییات این حادثه توضیح دهد، حمید بهمنی، مشاور او به «اعتماد» گفت که «عموی هادی ساعی پیش از این دچار عارضه قلبی بوده و در این درگیری سکته کرده و هیچ ضرب و شتمی با چوب اتفاق نیفتاده است. » به گفته بهمنی «زمانی که درگیری آغاز شد هادی ساعی در محل حضور نداشت و دقایقی بعد برای جدا کردن طرف‌های درگیری خود را به محل رساند. عموی او نیز تنها با دو پیمانکار درگیری لفظی پیدا کرده بود که پس از آن دو پیمانکار از داخل ماشین چوبی را با خود می‌آورند اما پیش از آنکه ضربه‌ای وارد کنند، آقای ساعی سکته کرده و روی زمین می‌افتد.»
ابوالفضل قناعتی، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران نیز که از جزییات بیشتری از این حادثه اطلاع دارد به «اعتماد» گفت که «شخصا با هادی ساعی درباره این موضوع صحبت کرده» و مطلع شده است که «این حادثه درگیری لفظی که بین عموی ساعی و پیمانکاران بخش زباله و رفت و روب شهرداری رخ داده باعث عصبانیت عموی او و بالارفتن فشار خونش شده که احتمالا همین موضوع مرگ او را رقم زده است. » قناعتی درباره اخباری مبنی بر مصدومیت شدید هادی ساعی در این درگیری نیز به «اعتماد» گفت: «هادی ساعی به من گفت که شرایط جسمانی‌اش خوب است. با این حال در درگیری شی‌ای هم به سمت او پرتاب شد اما نمی‌داند که از طرف دو پیمانکار بوده یا خیر.»
از سوی دیگر پلیس، دو پیمانکار شهرداری تهران را که در این درگیری حضور داشتند دستگیر کرده است اما آنها در بازجویی‌های اولیه نقش خود در مرگ عموی هادی ساعی را انکار کرده‌اند.
قاضی حسین‌پور، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با اعلام اینکه تحقیقات پزشکی قانونی برای مشخص شدن سابقه بیماری قلبی و همچنین علت تامه مرگ مرد ۶۴ ساله همچنان ادامه دارد به مهر گفت: بر همین اساس هر دو کارگر ۲۴ و ۴۰ ساله که به صورت پیمانکاری با معاونت خدمات شهری ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۲۲ همکاری می‌کنند به اتهام قتل شبه عمد بازداشت شده و تحقیقات فنی و پلیسی تا زمان ارسال نظریه پزشکی قانونی از این دو متهم همچنان ادامه دارد.
باشگاه سوارکاری «آریاسب» در پارک جنگلی غرب تهران، چیتگر واقع است و توسط هادی ساعی، عضو شورای شهر تهران اداره می‌شود.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *