سفیر نروژ در پاکستان در سقوط هلیکوپتر کشته شد

VG/ لیف لارسن”سفیر نروز در پاکستان با  سقوط یک فروند هیکوپتر در شمال این کشور کشته شد. وی که  امروز به همراه چند دیپلمات خارجی در کشور پاکستان عازم افتتاح یک پروژ توریستی در شمال این کشور بود با سقوط هیکوپتر ارتش پاکستان جان خود را از دست داد..

به گزارش وب سایت  VG این هلیکوپتر حدود ۲۰ سرنشین داشت که از میان آنان دو سفیر از کشور نروژ و فیلیپین جزء کشته شدگان هستند.  عکسی  که وب سایت VG (عکس بالا)  منتشر کرده نشان می دهد هلیکوپتر به یک ساختمان در یک استان شمالی در منطه  گلگت-بالی برخورد کرده است. بنا به این گزارش  هلیکوپتر ارتش پاکستان پس از مشکل فنی به ساختمان یک مدرسه برخورد کرده و  آتش گرفته است. این مدرسه در زمان سقوط هیلیکوپتر به دلیل روز جمعه  تعطیل بوده و هیچ دانش آموزی در آن حضور نداشته است.

یک مقام نظامی در پاکستان به روزنامه   VG نروز گفته است که هلیکوپتر متعلق به ارتش پاکستان بوده و قبل از پرواز مورد آزمایش و دقت فنی قرار گرفته بود.

تا کنون دلیل این حادثه که به جز سفرای نروز و فیلیپین، اعضای هیات مدیره پروژه توریستی مورد نظر نیز جز کشته شدگان هستند مشخص نشده است. نواز شریف نخست وزیر پاکستان که قرار بود او نیز در مراسم افتتاح پروژه توریستی در شمال پاکستان شرکت کند پس از این حادثه برنامه سفر خود را به آن منطقه لغو کرده است .

 

Categories: ایرانیان در برگن

Tagged as: , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *