عکس های سارق مسلح بانک های مشهد منتشر شد

کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با بررسی سرقت‌های سریالی بانک‌های مشهد ردپای سارقی سنگین وزن را در این دزدی‌ها کشف کردند.

 

به گزارش جام جم، دوربین های مداربسته هر سه بانک تصویر سارق سنگین وزن را در جریان سرقت ها ثبت کرده است. این سارق بعد از سرقت ها با یک دستگاه موتورسیکلت از محل دزدی ها فرار کرده است.

سرقت از بانک مسکن

نخستین سرقت ۲۴ فروردین امسال در منطقه سیدی مشهد رخ داد. صبح روز حادثه مرد جوانی که صورت خود را پوشانده بود و یک قبضه سلاح کلت در جیب داشت وارد یکی از شعبه های بانک مسکن شد و با تهدید سلاح از کارمندان خواست در برابر او مقاومت نکنند.

او سپس کیف دستی مشکی رنگی را که همراه داشت به پشت پیشخوان برد و بیش از ۱۳۷ میلیون تومان وجه نقد را داخل آن ریخت. سارق مسلح بعد از دستبرد مسلحانه و بدون شلیک گلوله سوار موتورسیکلت هوندا شد و از محل گریخت.

پلیس بعد از این سرقت اعلام کرد؛ دوربین های مداربسته بانک هنگام وقوع سرقت فعال بود، اما متأسفانه آژیر خطر به صدا درنیامده است. این بانک نگهبان نداشته و در منطقه ای خلوت قرار گرفته است.

دومین سرقت

سارق مسلح ۲۷ روز بعد به بانک دیگری دستبرد زد. سرقت از بانک ملت روز ۲۰ اردیبهشت امسال در حالی رخ داد که مرد موتورسواری مقابل بانک ملت شعبه کوهسنگی توقف کرد. او که صورت خود را با کلاه کاسکت پوشانده بود وارد بانک شده و با تهدید کارکنان و مشتریان ۵۳ میلیون تومان به سرقت برد. پلیس ۶ دقیقه پس از اطلاع از این سرقت در مقابل بانک حاضر شد، اما سارق مسلح همراه پول ها فرار کرده بود. کارآگاهان با بررسی دوربین های مداربسته متوجه شدند این سرقت هم از سوی سارق سنگین وزن انجام شده است.

سرقت های سریالی

ماموران که احتمال می دادند با سارقی حرفه ای روبه رو هستند، تحقیقات در این زمینه را ادامه دادند. در حالی که هیچ ردی از متهم در دست نبود، او سومین سرقت خود را هم انجام داد. ساعت ۱۰ و ۴ دقیقه صبح ۲۲ اردیبهشت مرد مسلح وارد شعبه بانک صادرات در منطقه طلاب شد.

متهم سلاح خود را به سمت کارمندان و مشتریان بانک نشانه گرفت و آنها را تهدید کرد اگر در برابر او مقاومت کنند کشته می شوند. دزد سنگین وزن این بار هم به راحتی کیسه اش را پر از پول کرد و قبل از حضور پلیس با موتورسیکلت از محل گریخت. رئیس پلیس مشهد پس از این سرقت در مصاحبه ای با ایرنا احتمال داد، سلاح سارق قلابی باشد.

پلیس با کشف سرنخ هایی از متهم تحقیقات برای دستگیری او را آغاز کرده است. بر اساس اطلاعات پلیس، سارق مسلح بعد از هر سرقت با یک دستگاه موتورسیکلت قرمز طرح هوندا از محل فرار کرده است.

سرهنگ مجتبی شهسوارپور، معاون اجتماعی خراسان رضوی در این باره به جام جم گفت: کارآگاهان تحقیقات گسترده ای را در این زمینه آغاز کرده و در این مدت مردم نیز همکاری خوبی با پلیس داشته اند. ماموران در کنار سرنخ های کشف شده در صحنه های سرقت، اطلاعات مردمی را هم بررسی می کنند. وی افزود: افرادی که از هویت یا مخفیگاه سارق مسلح اطلاع دارند می توانند اطلاعات خود را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ و شماره ۲۱۸۳۷۰۰ (ستاد خبری پلیس آگاهی خراسان رضوی) گزارش دهند.

 

Categories: اجتماع, حوادث

Tagged as: , , , ,

1 reply »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *