ایرانیان در برگن

شهردار برگن آیا استعفا خواهد داد؟

Trude Drevland før pressekonferansen. Foto: Arne Ristesund Foto: ARNE RISTESUND

تروده درولاند تنها در شهر برگن شناخته شده نیست، چهره او برای بسیاری از نروژی ها آشناست. شهردار تروده به پرکاری و شادابی شهرت دارد.  شهردار برگن جز انجام وظایف شهری در حزب حاکم هویره هم دارای مسئولیت استانی است. با این وجود روز دوشنبه خبرنگاران او را سخت به چالش کشیدند. مشگل او در مسایل خانوادگی و شخصی اوست که در این اواخر مشگل او به شخصیت حقوقی اش نیز کشیده شد.

رسانه ها معتقدند او با همه ی شخصیت قوی خود ماسکی به چهره دارد که مشکلات شوهرش در مسایل اجتماعی و خانوادگی را می پوشاند و همین روند دیر یا زود بر شهردار شمالی برگن اثر خواهد کرد و از فعالیت و کیفیت کار او در پست حساس شهرداری خواهد کاست. همسر شهردار برگن( Odd Drevland)که وکیل شناخته شده ای است از مدتی قبل به اتهام  فساد مالی از سه شرکت و از جمله یک شرکت تاکسیرانی، پایش به دادگاه کشده شده است.

دیروز شهردار برگن در کنفرانس رسانه ای با انتقاد های تندی از سوی خبرنگاران مواجه شد. او که از تعطیلات برگشته بود در برابر پرسش سوء استفاده از موقعیت شغلی و حزبی به نفع پروژ های شخصی سود آور خود نتوانست توضیح قانع کننده ای به نمایندگان رسانه ها بدهد. خبرنگاران  انتظار داشتند تروده درولاند از شغل شهرداری برگن استعفا دهد اما او چنین نکرد. درولاند هر چند در این نشست رسانه ای با انتقاد خبرنگارانی که حضور فعال او را در بعضی عرصه ها به فرار از موقعیت خانه تشبیه می کردند، غمگین به نظر می رسید اما هنوز برای حفظ سمت شهردار دومین شهر بزرگ نروژ، مصمم به نظر می آمد.

تروده درولاند در مورد شرکت کشتیرانی که وی متهم است در سوء استفاده از آن سهیم است عذر خواهی کرد و گفت به او اطلاعات غلط در باره آن پروژه داده بودند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *