داستان ناکامی های ملوان بندر انزلی،قلعه نویی رفت استیلی آمد!

با ترکیب بازیکنان حاضر در تیم ملوان بندر انزلی باید گفت ملوان پس از سال ها یکی از بهترین دوره های کیفی خود از جهت  جذب بازیکن را دارا  است. این تیم اما مشکلش بیش از هر چیز مدیریت ناتوان در حوزه مالی و فوتبالی است. قلعه نویی می توانست برای ملوان بهترین باشد. می شد حتا پس از یک دوره تاثیر کار او را در فصل بعدی بدون رهبری او هم دید. او خواسته های درست و حرفه ای داشت که این باشگاه از هم پاشیده  با ریاست فعلی  یک چهره سیاسی – احمد دنیا مالی – قادر به نگهداری او نبود. ظاهرا کسی حاضر نیست برای نگهداری این تیم قدیمی فوتبال که بارها عنوان بهترین تیم شهرستانی را در سال دور کسب کرده هزینه کند.

تیم فوتبال ملوان در سال های پیش از انقلاب

فردی بنام بهشتی که تخصص هیچ، حتا آشنایی با فضای فوتبال کشور نداشته پس از چند روز تنها با هزینه ۲۰ میلیون تومان با خارج شدن از ملوان مدعی شد پول زیادی خرج کرده و تا دینار آخر آن را مطالبه خواهد کرد. این گفته ی او هر چند با تمسخر شنودگان حرفش  روبر شد اما او  ظاهرا اقدام مهم تری هم انجام داده بود! گویا پرداخت چک  میلیاردی از حساب همسرش به قلعه نویی تنها ۲۷۰ هزار تومان موجودی داشته است. برای بهشتی حرف کسب شهرت در کنار ملوان هم در میان بوده. گفته می شود او می خواسته با کسب محبوبیت احتمالی در میان هواداران به نمایندگی مجلس برسد. البته این چیزی است که او تکذیب کرده و گفته اگر این کاره بوده با تیم دسته سوم شهرش خلخال بهتر می توانسته به هدفش برسد.

تاکنون احمد دنیا مالی که پشتوانه اش در درون حکومت بسیار باسابقه تر و قوی تر از مالک چند روزه ملوان است هنوز نتواسته تیم را از جهت مالی جمع کند. سرمربی اش – قله نویی – که تنها پرداخت پول به تاخیر افتاده از فصل قبل و فصل جاری بازیکنان را ملاک ادامه کارش تعیین کرده بود بخاطر تعلل و ناتوانی مدیریت از ملوان خدا حافظی کرده است.  این در حالی است که دنیا مالی ریاست یک فدراسون هر چند کوچک به نام شنا و ورزش های آبی را هم در کارنامه دارد و همین تجربه می توانست در راه ملوان به او کمک کند تا بتواند بحران این تیم را مدیریت کند که هنوز چنین نشده است.

استیلی جایگزین قلعه‌نویی در ملوان/ بانیان «گل قرن» در سواحل‌انزلی

طرفداران ملوان که با آمدن قلعه نویی روزهای خوشی را تصور می کردند حالا با خداحافظی او و در کلاف سر در گم و ناتوان ملوان باردیگر از آینده باشگاه خود نا امید و نگران شده اند. در سال هایی که تیم های اصفهانی و تبریزی و اهوازی در کورس قهرمانی قرار می گیرند نماینده گیلان که در شهر انزلی فراتر یک تیم فوتبال در میان مردمش جا دارد، حال روز خوشی ندارد. این تیم که بیش از چهل سال است در سطح اول فوتبال کشور صاحب نام است در دو دهه اخیر – جز زمان اسکوچیچ – همیشه با بحران سقوط روبرو بوده. ملوان در سال های قبل از انقلاب در لیگ تخت جمشید هرساله به مانند یک مدعی ظاهر می شد و بازیکنانش در تیم ملی هم صاحب جایگاه بودند. آن زمان اگر فوتبال هنوز در ارقام دریافتی بازیکنان حرفه ای نشده بود حداقل دارای مدیریت سازمان یافته بود و نیروی دریایی کشور ملوان را با امکانات محدود آن سال ها به خوبی اداره می کرد و تیم گاه به نمایندگی از ایران در مسابقات برون مرزی می رفت و  با جام باز می گشت. آن بهترین تیم شهرستانی حالا بی صاحب است و هرساله شخصی غیر فوتبالی به طمع اشتهار اندک زمانی آن را مال خود کرده  و مدتی بعد رهایش می کند.

آخرین خبر این است که حمید استیلی سرمربیگری ملوان را پذیرفته اما همین خبر نگرانی طرفداران را بیشتر می کند چرا که کسی نمی داند او با چه شرط و شروطی و با چه تضمین مالی به ملوان آمده و چگونه خواهد توانست تیم توفانی ملوان را سر و سامان دهد. او هر چه هست هنوز به حرفه ای گری قلعه نویی نیست. با شیوه مدیریتی نرم استیلی به نظر نمی رسد او بتواند تیم ملوان را که حالا بازیکنانش با سخنان قلعه نویی دیگر بازیکنان گذشته نیستند رهبری کند. مگر آن که بحران مالی و جذب اسپانسر برای ملوان به دادش برسد.

——

خبر کنار کشیدن قلعه نویی و آمدن ملوان در ایلنا:

به گزارش ایلنا، امیر قلعه‌نویی از هدایت ملوان کنار کشید بلافاصله مدیران این تیم به فکر پیدا کردن جایگزینی مناسب برای هدایت قوها بودند که با حمید استیلی به توافق رسیدند.

استیلی فصل گذشته سرمربی تیم راه آهن بود که جای خود را به علی لطیفی داد و از ان موقع به نوعی بیکار بود تا اینکه با پیشنهاد ملوانی‌ها موافقت کرد تا هدایت این تیم را به عهده بگیرد.

قرار است جواد زرینچه هم کنار استیلی به عنوان دستیار اول کار کند. بقیه دستیاران استیلی نیز به زودی معرفی خواهند شد.

Categories: اجتماع, ورزش

Tagged as: , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *