ایرانیان در برگن

جشنواره جهانی فیلم برگن( BIFF) امسال در ماه سپتامبر برگزار می شود

جشنواره جهانی فیلم برگن که هر ساله در ماه اکتبر برپا می شد امسال شانزدهمین دوره خود را در ماه سپتامبر برگزار می کند.

هر ساله برای دوستداران فیلم های سینمایی و مستند در شهر برگن،  BIFF در یک هفته فعالیت خود فرصت بی نظیری تلقی می شود. این جشنواره در ۱۵ سال گذشته خود توانسته است با نمایش صدها فیلم برتر از سینمای جهان و نیز ارائه فیلم های برگزیده مستند در عرصه های متفاوت، جایگاه معتبر و مشخصی در میان مردم شهر برگن بیابد.

فیلم  تاکسی آخرین ساخته جعفر پناهی در فستیوال جهانی فیلم برگن با نام “تاکسی تهران” به نمایش در می آید. این فیلم در فستیوال جهانی برلین در فوریه ۲۰۱۵  توانست جایزه خرس طلایی را به دست آورد. فیلم های دایره، طلای سرخ و آفساید از ساخته های جعفر پناهی در دوره های گذشته جشنواره جهانی فیلم برگن به نمایش در آمده اند.

 

تام کورتینی و شارلوت رامپلینگ بخاطر بازی در فیلم “ ۴۵ سال” جایزه بهترین بازیگران مرد و زن فستیوال برلین را از آن خود کردند. این فیلم در BIFF به احتمال فراوان مورد توجه تماشاگران قرار خواهد گرفت.

آمار تماشاگران هر ساله پس از پایان این جشنواره  به رسانه ها اعلام می شود. در ۱۵ سال گذشته میزان استقبال از فیلم های این جشنواره  همواره رو به رشد بوده است.  به نظر می رسد با تغییر زمان برگزاری جشنواره، مسئولان BIFF  در صدد هستند تماشاگران بیشتری  را به سالن های نمایش فیلم های فستیوال بکشانند.

گزارش روزهای برپایی جشنواره جهانی فیلم برگن در همین جا منتشر خواهد شد.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *