سینما

رویاهای بی ستاره و Sonita، دو فیلم از فیلمسازان ایرانی در جشنواره برگن

دو فیلم رویاهای بی ستاره و سونیتا به کارگردانی مهرداد اسکویی و رخساره قائم مقامی امسال در شانزدهمین دوره جشنواره جهانی فیلم برگن به نمایش در خواهند آمد.

در حالی که انتظار می رفت سینمای ایران بیش از دوره های قبل در فستیوال جهانی فیلم برگن نماینده داشته باشد و فیلم های دستفروش ساخته اصغر فرهادی، اژدها وارد می شود اثر مانی حقیقی  و یا فیلم ابد و یک روز در این جشنواره به نمایش آید، دو اثر کمتر شناخته شده اما با موضوعاتی ارزنده  و تکاندهنده، به نام های رویاهای بی ستاره و سونیتا سینمای امروز ایران را در جشنواره جهانی فیلم برگن  نمایندگی خواهند کرد.

مهرداد اسکویی کارگردان فیلم رویاهای بی ستاره

فیلم رویاهای بی ستاره ساخته مهرداد اسکویی اثری است که بیننده را با وضعیت دختران فراری، بزهکار، تن فروش ، فروشنده مواد مخدر و قاتلان نوجوان در یک زندان افراد زیر ۱۸ سال در تهران، آشنا می سازد. این فیلم  مستند که به نظر می رسد اثری منحصر به فرد است از رویاهای دخترانی حرف می زند که هیچ چشم انداز روشنی در برابرشان قرار ندارد. رویاها های بی ستاره دختران دربند، و اعترافات  تلخ وصریح آنان در برابر دوربین  می تواند هر بیننده ای را متاثر کند. فیلم رویاهای بی ستاره  روزهای ۲۱ سپتامبر ساعت ۱۳٫۱۰ دقیقه در سالن شماره ۴ و روز شنبه ۲۴ سپتامبر ساعت ۹٫۱۵ دقیقه در سالن ۴ به نمایش گذاشته می شود.

 

رکسانا قائم مقامی کارگردان فیلم سونیتا

فیلم Sonita ساخته رخساره قائم مقامی که محصول ایران، سوئیس و آلمان شناخته می شود امسال از دو جشنواره ساندنس و آمستردام موفق به کسب جایزه شده است. این فیلم به مشکلات یک دختر جوان افغانی  در تهران می پردازد که علاقمند موسیقی است. علاقمندی این دختر ۱۸ ساله  به موسیقی رپ در کشوری که زنانش از خوانندگی محرومند خود مشکلی است اما در کنار این مشکل، مخالفت های  خانواده سنتی او با موسیقی و نیز تلاش خانواده برای واردار کردن دختر جوان به ازدواج اجباری مشکل دیگر این دختر دوستدار موسیقی است.

فیلم سونیتا در سه روز جشنواره جهانی برگن به نمایش در می آید. چهارشنبه ۲۱ سپتامبر ساعت ۹٫۰۵ دقیقه در سالن ۵،  شنبه ۲۵ سپتامبر ۱۸٫۳۵ در سالن ۳٫ و سه شنبه ۲۷ سپتامبر ساعت ۱۱ در سالن یک.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *