ایرانیان در برگن

دو برنامه ی ایرانیان برگن در ماه دسامبر

 دیدار و هم اندیشی با دکتر سیمین صبری و دکتر آریان رفیعی؛ نشست دوم

15240192_1259141660827552_1887393634_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موضوع بحران های روحی در مهاجرت و اساسا موضوع روانشناسی و روانکاوی مبحث بسیار گسترده و ژرفی است. روح و روان ما انسان ها به اندازه اثر انگشت مان از هم متفاوت است. کارشناسان در جلسات عمومی می توانند به موضوعات عام روانشناسی و آسیب های فردی و اجتماعی در مهاجرت بپردازند و همین مقدار هم می تواند برای همه ی ما بسیارسودمند باشد. در نشست قبلی، بسیاری چیزها گفته شد و هنوز ناگفته های بسیار باقی مانده است.
دومین جلسه در روز شنبه ۱۰ دسامبر، که آخرین نشست در این زمینه خواهد بود از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار است، چرا که بسیاری از ما فرصت خواهیم کرد با بیان مسایل و تجربه های شخصی خود ، همراه با اظهار نظر دو روانپزشک مهمان، به همدیگر کمک کنیم. دومین دیدار نیز در دو بخش خواهد بود؛ با این تفاوت که بخش پرسش ها و گفت و شنود، می تواند بیشتر از جلسه قبلی باشد.
نشست دوم بررسی و گفت و شنود درباره بحران های روحی در میان مهاجران، در مکان قبلی( کونگ اسکار گاته شماره ۷، باتریه. برگن) برگزار می شود و ورود به جلسه برای همگان رایگان است.

شب یلدا

15175480_1246181438790241_664648426_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری آیین های ایرانی در میان ایرانیان خارج از کشور هر چند ارزنده ترین فایده اش نگهداری و احترام به میراث فرهنگی ماست، در عین حال زمان دیدار و دور هم نشینی و گپ و گفت های همدلانه  نیز هم هست. در کشوری مثل نروژ و در شهری مانند برگن که چنین دورهم نشینی ها و دیدارهای جمعی اندک است ، شب یلدا فرصت مناسبی است تا در کنار هم باشیم. جشن شب در برگن ساعت ۱۸٫۳۰ در سالن “باتریه” واقع در گونگ اسکار کاته شماره ۷ برگزار می شود. برای این دور هم نشینی ” خانه فرهنگ ایرانیان در برگن” شعر خوانی و موسیقی ایرانی با هنرمندی احسان حجار و ایمان وفایی به همراه خوراکی ها و نوشیدنی های مخصوص این شب آیینی تدارک دیده است.
مکان: Batteriet Vest, Kong Oscars gate 7 i Bergen

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *