ایرانیان در برگن

آرزوی سالی زیباتر و بهتر از همیشه

 

سال نو بر شما دوستان گاهنگ شاد باد.

این جایی که ما زندگی می کنیم هر چند نوروز خاموش تر از پیش به سراغمان آمده، اما، نوروز در هر مکان و شرایطی بر ما مقدس و زیباست و اگر نوروز امسال شور زیبایی خود را در جمع گسترده ما فریاد نکرد، بی شک در دل هایمان شعله های عشقش را شنیدیم و در خانه هایمان، با آیین خاصش گرامی اش داشتیم.

برای ما ایرانی های شهر برگن، امسال با آن که چهارشنبه سوری را به روال سالیان پیش در کنار دریاچه ” نیپه دالن” در کنار آتش آیینی و کهن، گذارنده ایم، اما سال نو نوروز را نهف نتوانستیم آن را به سیاق گذشته به جشن عمومی تبدیل کنیم ونتوانستیم شادی نوروز را در مکان و فضای عمومی در کنار یکدیگر بنشینیم! گفتی در باره چرایی برپا نشدن جشن عمومی نوروز در برگن بسیار است، اما به خود می گوییم این نیز می گذرد و سالی دیگر نبودها را به بود ها تغییر خواهیم داد.

از جشن های نوروز سیزده بدر باقی است. سیزده را به یقین در کنار هم جشن خواهیم گرفت، در کنار دریاچه زیبای نیپه دالن. برای آن روز که دوم آپریل خواهد بود، هوایی مساعد کافی است تا باموسیقی و  شادی و رقص و بازی کودکان، و حتما با غذاهای خاص این روز در طبیعت، جبران جشن نوروز بکنیم و سبزه ها را به آب ها بسپاریم.

 سال نوتان بهتر از سالیان رفته باد

 گاهنگ. اول فروردین ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *