Uncategorized

فیلمی به نمایش در نیامده از عباس کیارستمی در فستیوال امسال کن

از فیلمساز تازه درگذشته سینمای جهان عباس کیارستمی، فیلمی به نمایش در نیامده به نام” ۲۴ فریم” در فستیوال فیلم امسال کن به نمایش در خواهد آمد.
این فیلم کیارستمی که اطلاعات دقیقی از آن کنون نشر نیافته در بخش ویژه هفتادمین سال این جشنواره به نمایش گذاشته می شود. کیارستمی با فیلم طعم گیلاس تنها فیلمساز ایرانی است که مهم ترین جایزه این جشنواره را کسب کرده است.

امروز، ۱۳ آپریل،تری فرمو دبیر جشنواره کن، در کنفرانش مطبوعاتی، روز ۱۷ آپریل را آغاز هفتادمین سال این جشنواره معتبر جهانی اعلام کرد و از فیلم پذیرفته شده در جشنواره امسال نام برد.

از سینمای ایران فیلم ” لرد” ساخته محمد رسول اف در بخش نوعی نگاه این جشنواره پذیرفته شده است. گفته می شود این فیلم که به مسئله فساد اداری و رشوه در ایران امروز می پردازد به رغم تمایل فیلمساز جهت تغییرات اندک در اثرش، از سوی برگزار کنندگان دوره گذشته جشنواره فجر پذیرفته نشده است.

هفتادمین جشنواره کن از هفدهم مه آغاز می شود

از فیلمسازان ایران آناهیا قزوینی زاده با فیلم بلند ” آنها” در بخش نگاه ویژه، و علی رضا قاسمی با فیلم کوتاه «وقت ناهار» در بخش جایزه برای دریافت نخل طلای حضور دارند. در بخش فیلمسازان دانشجو نیز فیلم کوتاه “حیوان ” به کارگردانی مشترک بهمن و بهرام ارک، در بخش سینه فونداسیون به نمایش گذاشته خواهد شد.

بنا به گزارش خبرگزاری ها، هفتادمین جشنواره فیلم کن با نمایش آثار فیلمسازان مهمی از سراسر جهان، یکی از پربار ترین دوره های خود را از روز دوشنبه ۱۷  آپریل ۲۰۱۷ آغاز خواهد کرد.
در هفادمین دوره جشنواره فیلم کن فیلمسازان مشهوری چون فاتح آکین، آرنو دپلشن، سوفیا کوپولا، میشل هازاناویسیوس،سرگئی لوزنیتسا، آندره ی زیاگینستف با آثار تازه خود حضور خواهند داشت.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *